Cestopisné besedy

Pokud Vás zaujal náš způsob poznávání světa a chtěli byste uspořádat cestopisnou besedu, neváhejte a napište mi. V současné době mám připraveno promítání z 5 výprav, každé na 2 hodiny (samozřejmě není problém případně povídání zkrátit 🙂 ). Vážím si každého pozvání a rád za Vámi dorazím.

Lehokolmo z Grazu do Albánie

IMG_5241V prosinci 2014 do rodiny přibylo nové lehokolo a hned mu bylo třeba ukázat svět. Okamžitě vznikl plán na léto: dopravit se vlastními silami za přáteli v Tetovu a pokračovat do Albánie. Jet nejkratší cestou by nebylo příliš zajímavé, a tak vznikla trasa přes hory, doly, lesy, lány, moře, ostrovy i soutěsky, čítající téměř 2 000 kilometrů. Času nebylo nazbyt, takže vedle lehomiláčků zajišťovaly dopravu také vlak, přívoz, trajekt, loďka i letadlo. Beseda obsahuje mimo fotek i 40 minut videozáznamů.

Lehokolmo z Barcelony do Vysokého Mýta

014

Hypnotickou atmosféru vrcholného léta ze sedla lehokola vám přiblíží záznam třítýdenní výpravy z Barcelony domů. Cestou jsme si poleželi v 7 zemích – ze Španělska jsme pokračovali přes Andoru, Francii, Švýcarsko, Itálii a Rakousko až do ČR. Trasa vedla především hornatým terénem Pyrenejí, Francouzského středohoří a skoro celých Alp. Přijďte si vychutnat záběry z Alpských údolí, francouzských kaňonů, přejezd horských sedel Port d´Envalira, Furkapass, Stelvio a dalších. Beseda obsahuje 30 minutové video.

Nový Zéland – nejlepší místo pro vyčištění hlavy

12_3

Na jaře 2011 jsme vyrazili na 5měsíční cestu na Nový Zéland. Mimo několika týdnů brigád v jablečném sadě a fabrice na balení kiwi jsme se intenzivně věnovali cestování po přírodních krásách této neuvěřitelně rozmanité země. Pro jednoduché cestování jsme koupili auto, ze kterého jsme pomocí palet a kartónu udělali pojízdnou ložnici. Většinu času jsme pak strávili trekováním po horách Jižního ostrova. Přijďte si poslechnout vyprávění o nocování po loveckých chatách, toulání se buší, prozkoumávání sopek, ale i o životě sběračů jablek a patáliích s autem, pro které jsme byli sedmými majiteli.

Putování po Gruzii a západním Turecku09_008

V roce 2013 se nám zachtělo poznat horstva Kavkazu a Kačkaru. Vydali jsme se na 5týdenní pánskou jízdu, během které jsme si tuto svéráznou část světa zamilovali. Jedna akce střídala druhou, užili jsme si spoustu barvitých zážitku s dopravou, pastevci, školními výlety i polskými turisty. Ne nadarmo se říká, že v těchto zemích nemusíte dobrodružství vyhledávat, protože si vás najde samo. Přijďte se podívat na záběry z Tušetie, Svanetie, Borjomi, z výstupů na Kazbeg a Kačkar Dagi a nahlédnout do klášterů střední Gruzie.

Kyrgyzské hory a uzbecké památky

IMG_7905Krasojízda po střední Asii. Hlavním cílem byly velehory Tian Shan. A když už jsme byli tak daleko od rodné hroudy, nemohli jsme si nechat ujít několik památek legendární Hedvábné stezky. Přijďte si vychutnat přechod hřebene Talas, několik dnů na meteorologické stanici v Ala Arče, nocleh v jurtě uprostřed pustiny a magickou atmosféru měst Chiva a Buchara.