Gruzie&Turecko – představení výletu

Crew. Zleva: Pája, Zdenál, Honzík

Crew. Zleva: Pája, Zdenál, Honzík

V červnu 2013 jsme naplánovaly velkou pánskou jízdu ve složení Honzík, Pája a já. Zachtělo se nám poznat barvitou atmosféru Gruzie a především rozsáhlých horstev Kavkazu. Pája a já jsme si vyšetřili 5 týdnů, Honzík se musel kvůli povinnostem po 3 týdnech vrátit domů. Honzík si tedy koupil zpáteční letenku z Vídně do Tbilisi, my chvíli popřemýšleli a nakonec vybrali komplikovanější variantu: letenka do Tbilisi a nazpět z Istanbulu. To nám dalo parádní příležitost pocestovat na konci dovolené ještě po Turecku.

Ledovec pod Kazbegem

Ledovec pod Kazbegem

Hlavním cílem byl 14 denní trek mezi Omalem a Kazbegem s výstupem na tuto bájnou pětitisícovku. Plány se ale musely upravit, protože tou dobou bylo stále zamrzlé sedlo Acunta a místní milice nás tam nepustila. Místo klasického treku jsme se toulali týden v Tušetii a, aspoň co se mě týče, to byla asi nejhezčí část dovolené.Poté jsme přejeli přes Tbilisi na Kazbeg, dali 3 denní trek ve Svanetii, smočili nohy v Černém moři a pokoukali památky a jeskyně u Kutaisy.Tady se od nás Honzík oddělil a my s Pájou pokračovali do NP Borjomi v Malém Kavkazu a pak do mocného pohoří Kačkar na východě Turecka.

Nameless lake v Kačkaru

Nameless lake v Kačkaru

Z celé dovolené se stala parádní jízda a to nejen díky dokonalé přírodě, ale i díky temperamentu a srdečnosti místních a díky svéráznym setkáním s (hlavné polskými) turisty. Kompletní deník je rozdělený do následujících 6 příspěvků.

Ilustrační foto: Honzík se snaží infiltrovat mezi místní rolníky

Ilustrační foto: Honzík se snaží infiltrovat mezi místní rolníky

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Gruzie & Turecko 2013 se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
12 × 4 =